Eksplozija se dogodila dok je konvoj vojnih autobusa prolazio na nekoliko stotina metara razdaljine od sedišta turske vojske. Policijska istraga je u toku. Jedan zvaničnik turske vlade izjavio je da je napad dobro isplaniran ali da nema neposrednih informacija o tome ko ga je izvršio.
Turski premijer Ahmet Davutoglu je posle napada otkazao planirane posete Briselu i Azerbejdžanu. Vlada je medijima zabranila da koriste snimke eksplozije. Američka ambasada u Ankari izrazila je saučešće turskom narodu i porodicama žrtava u poruci na Tviteru.
Nijedna organizacija nije još preuzela odgovornost za napad ali turske oružane snage vrše velike vojne operacije protiv kurdske pobunjeničke grupe PKK širom jugoistoka zemlje u kojem pretežno žive Kurdi.