Predsednik Srbije Boris Tadić pozdravio je stav generalnog sekretara UN Ban Ki Muna da rešenje pitanja budućeg statusa Kosova treba da bude doneto u skladu sa međunarodnim pravom i da razgovori o statusu treba da budu nastavljeni.
Predsednik Tadić očekuje da će lideri Evropske unije, kada je reč o Kosovu, poštovati međunarodno pravo i naglašava da Savet bezbednosti UN mora da odluči kakva će misija biti na Kosovu. Zvanična kandidatura Srbije za članstvo u Evropskoj uniji za prdsednika Srbije nije formalno pitanje, nego da je to kandidatura za bolji život građana.
I vicepremijer Božidar Đelić smatra da bi Srbija morala da potpiše Sporazum o pridruživanju i stabilizaciji sa Evropskom unijom jer će to Srbiju ekonomski ojačati a to će dalje dovesti do podizanja standarda građana. Đelić je zatim naglasio da u tom Sporazumu postoje mehanizmi kojima Srbija može da brani sopstveni interes i to još jednom pokazuje da je mnogo bolje biti integrisan a ne biti izolovan i bespomoćan jer ako nema mehanizama ne mogu se ni braniti vlastiti interesi.
Ovom izjavom Đelić je reagovao na ultimatum koji je u četvrtak premijer Vojislav Koštunica uputio Evropskoj uniji ili da potpiše Sporazum o pridruživanju i stabilizaciji sa Srbijom ili da pošalje svoju Misiju na Kosovo.
Inače, iz kabineta premijera medijima je prosleđeno saopštenje kojim je Koštunica optužio Austriju da ponovo pretenduje da se meša i prekraja granice na Balkanu i upozorio da su ta vremena davno prošla. Nove izjave austrijskog kancelara potvrđuju da ta zemlja otvoreno i direktno podržava narušavanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta Srbije i promenu njenih međunarodno priznatih granica, ocenjeno je u kabinetu premijera Koštunice.