Na konferenciji za novinare na kojoj je predstavljena ocena Fiskal-ne strategije Vlade od 2015-te do 2017-te, Petrović je, govoreći o suficitu budžeta u januaru, rekao da se radi o sezonskom efektu:
"Do ovog suficita u januaru i par dana posle toga – to se zna da je to sezonski efekat, da to svake godine imamo. I postojao je suficit – 2013. je Dinkić bio ponosan na taj suficit. Dodatni efekat su svakako plate i penzije, koje su se smanjile.", ukazao je Petrović
Po oceni Petrovića, Vladin oštar plan za ozdravljenje javnih finan-sija i reforme u javnom sektoru nije dovoljan za stabilizaciju javnog duga do 2017-te godine, već će konsolidacija morati da obuhvati i 2018-tu godinu.
Kako smatraju u Fiskalnom savetu, najrizičnije je sprovođenje dva bloka reformi – uvođenje reda u poslovanje Srbijagasa, EPS, Železnice i rešavanje sudbine Železare i petrohemijskog kompleksa, kao i smanjiva-nje broja zaposlenih u javnom sektoru:
"To zaustavljanje javnog duga neće se ostvariti u trogodišnjem periodu, kako predviđa Strategija. Ozdravljenje javnih finansija moraće da traje najmanje četiri godine, i da će i u 2018. godini biti neophodno dodatno smanjenje deficita." rekao je Petrovic
Na pitanje o tome šta će biti sa programom sa MMF, ukoliko se ne reši sudbina Železare i petrohemijskog kompleksa, predsednik Fiskalnog saveta je rekao da se mogu dogoditi dve stvari - da se ne potpiše program sa MMF ili da se potpiše sporazum, a kod prve revizije u maju da se vidi kako ide dalje.