Hiljade ljudi na Novom Zelandu marširalo je u znak solidarnosti sa američkim građanima koji protestuju zbog smrti Džordža Flojda u policijskom pritivoru.
Demonstranti u Oklendu marširali su do američkog konzulata i skandirali slogane "Životi crnaca su važni" i "Bez pravde nema mira".
U nedelju su slične demonstracije održane u Britaniji, Brazilu, Kanadi i drugim zemljama.
Hiljade demonstranata okupile su se u centru Londona da bi izrazili podršku onima koji su izašli na ulice američkih gradova da bi osudili ponašanje policije u Mineapolisu u Minesoti.
Demonstranti u Danskoj marširali su do američke ambasade u Kopenhagenu u nedelju, sa transparentima: "Zaustavite ubijanje crnaca". U Nemačkoj su nosili transparente "Policajci moraju da odgovaraju" i "Koga zovete kada policija ubija?"
U zemljama sa autoritarnim vladama, zvaničnici su kritikovali poteze američke policije dok su mediji pod državnom kontrolom prikazivali demonstracije u kontekstu žalbi američke vlade na gušenje protesta u drugim zemljama, kao što je ponašanje Kine prema demokratskim demonstrantima u Hong Kongu.
Portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Žao Liđijan izjavio je na brifingu u ponedeljak da neredi pokazuju "ozbiljnost problema rasizma i policijskog nasilja u SAD."
Your browser doesn’t support HTML5
Hu Šiđin, urednik dnevnika kineske Komunističke partije Global Tajms, ocenio je da američki zvaničnici sada mogu da "vide proteste kroz sopstveni prozor." Želeo bih da pitam predsedavajuću (Predstavničkog doma) Nensi Pelosi, i (državnog) sekretara Pompea: Da li Peking treba da podrži proteste u SAD kao što ste vi glorifikovali demonstrante i izgrednike u Hong Kongu?"
U Iranu, gde je vlada proteklih godina odlučno gušila svoje demonstracije, na državnoj televiziji se ponavljaju prizori nemira u Sjedinjenim Državama. Portparol ministarstva spoljnih poslova Abas Musavi u ponedeljak je pozvao američke vlasti da "prestanu nasilje nad sopstvenim građanima i puste ih da dišu."